پنجشنبه 17 دی 1394 06:37 ب.ظ نظرات ()
سلاح دهم: رهگیرهایی که می توانستند نیروی هوایی متفقین را از صحنه ی آسمان پاک کنندfocke-wulf-super-lorin-nazi-superplane-interceptor-600x300

در اوایل سال 1945 نازیها با مواجه شدن با جنگنده های جت متفقین تصمیم گرفتند تا جتهای پیشرفته تری را توسعه بدهند. آنها امیدوار بودند که نسل جدید جتهایشان بتوانند برتری ابتدای جنگ را در هوا به لوفت وافه بازگردانند.

آنها دو رهگیر پیشرفته را در صنایع هواپیماسازی فوکه ولف طراحی کردند. اولین رهگیر سوپرلورین نام داشت(تصویر بالا) و دومی تی.آ-283. زمانی که این کارخانه در سال 1945 به دست سربازان بریتانیایی افتاد مهندسان آلمانی ماکتهایی از این جنگنده ها ساخته بودند.

FW TA-238 pic1.JPG

تی.آ-283

همزمان مهندسین کارخانه هنشل داشتند بر روی جت پیشرفته ی اچ.اس-132 کار می کردند. در این طرح موتور جت بر بالای بدنه نصب شده بود و قرار بود که این هواپیما ترکیب مرگباری از از یک جنگنده و بمب افکن شیرجه رو باشد. این بار یک نمونه ی تقریبا کامل از این جت جنگنده به دست سربازان روسی افتاد و نمونه های دوم و سوم هم تقریبا در حال تکمیل شدند بودند.

Henschel Hs 132 wiki.jpg

اچ.اس-132


اگر نازیها این جتهای چالاک و سریع را در تعداد زیادی می ساختند نیروی هوایی سلطنتی و هوانیروز آمریکا شانسی در آسمان نداشتند. دور از تصور نیست که این جتها با کند کردن پیشرفت متفقین می توانستند برای هیتلر آنقدر زمان بخرند که بتواند سلاح های جدیدتری را وارد معرکه کند.


قسمت دوم

مترجم: رضا کیانی موحد
منبع:
https://www.warhistoryonline.com/war-articles/10-most-chilling-nazi-super-weapons-that-hitler-could-have-used-to-win-ww2.html