چهارشنبه 7 اسفند 1398 03:21 ق.ظ نظرات ()


Aerial photo of nuclear explosion rising from lagoon. Hemispherical condensation cloud on the surface is 1 mile (1.6 km) in diameter. In comparison, Navy ships in the foreground look like bathtub toys. 

صحنه ای از انفجار هسته ای در میانه ی اقیانوس.... آن نقاط زیر پایین تصویر کشتی هایی هستند که برای آزمایش قدرت انفجار در کنار محل انفجار قرار داشته اند. تا چند ثانیه ی دیگر همگی غرق خواهند شد.

جنگ جهانی دوم که تمام شد آمریکا عملا سه بمب هسته ای منفجر کرده بود اما هنوز نه دانشمندان، نه نظامیان و نه سیاستمداران آمریکایی نمی دانستند که دقیقا با چه سلاحی سر و کار دارند. لازم بود تا آزمایشهای بیشتری انجام شود تا قدرت دقیق تخریبی سلاح جدید به دست آید. لیست مختصری از این آزمایشها به قرار لیست زیر است:

لیست خلاصه ای از مهمترین آزمایشهای هسته ای آمریکا

در مجموع آمریکا تعداد 1132 افنجار هسته ای انجام داده است که قدرتی برابر با 196514 کیلوتن توسط این آزمایشها آزاد شده است.

File:Exercise Desert Rock I (Buster-Jangle Dog) 001.jpg

سربازان لشکر 11ام هوابرد در حالیکه ناظر انفجار هسته ای در کنار خود هستند زانو بر زمین زده اند. تعدادی از انفجارهای هسته ای برای این طراحی شدند تا واکنش نفرات و تجهیزات نسبت به یک انفجار هسته ای واقعی بررسی شود. در این باره فیلم سینمایی هم درست کرده اند.

رضا کیانی موحد

منبع

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States'_nuclear_weapons_tests