چهارشنبه 20 فروردین 1393 02:54 ب.ظ نظرات ()11ژوئن 1992 ، سارایوو ، بوسنی . جسد زنی بی پناه در خیابانی مسوم به " خیابان تک تیرانداز" .
با توجه به لباسهای او  احتمالا از اطراف شهر برای به دست آوردن مایحتاج به شهر آمده بوده و در حال عبور از خیابانی در سارایوو  توسط تک تیراندازان صربهای بوسنی یا صرب  مورد هدف قرار گرفته و جسد او در خیابان افتاده است و اتومبیلهایی که در پشت زمینه با سرعت بسیار زیاد برای جلوگیری از سرنوشت مشابه در حال حرکت هستند.


این عکس توسط سانتیاگو لیون گرفته شده است، او در توصیف آن صحنه می گوید : " من در پشت سطل آشغالی فلزی پناه گرفته بودم تا از دید تک تیراندازی که آن زن بیچاره را با شلیک به سر هدف قرار داده بود در امان بمانم ولی هر لحظه این احساس را داشتم که در حال دیده شدن توسط تک تیراندازان دیگری هستم." .به خوانندگان گرامی توصیه می کنم مطلب " پایان شرم آور یوگوسلاوی" را که مطلب دوست عزیزمان شاهو صالح می باشد را حتما مطالعه بفرمایند تا با علل و معلول این جنگ قومی و جنایتهای آن و نقش فتنه آفرین میان اقوام دولتهایی همچون آمریکا و مهمتر از آن حماقت و ساده لوحی مردم برای توجه و باور دروغهای ملی گرایان تندرو که در نهایت باعث بلا و فلاکت و مرگ همان مردم شد، در آن بیشتر آشنا شوند.


پایان شرم آور یوگسلاویبه ما در فیسبوک بپیوندید!


در صورت استفاده در سایر وبلاگها و سایتها لینک مطلب در Wars and history و نام نویسنده و یا مترجم را ذکر کنید.
نبرد آنوال( اسپانیا - جمهوری ریف 1921 )بازدید و عیادت آقایان رفسنجانی و روحانی در کنار حیدر علیف از مجروحان جنگی در خاک جمهوری آذربایجان


عملیات گزش